3 odpowiedzi w tym temacie

Zaloguj się bądź zarejestruj aby zobaczyć ukrytą zawartość (link).

Za pewne grasz w Gothic 2 Noc Kruka i masz problemy z przejściem tej gry bez kodów skoro to czytasz. Nazywają mnie Matteo i w tym poradniku postaram się ci pomóc w przejściu gry. Jednak prawdopodobnie będziesz musiał rozpocząć swoją przygodę od początku. Z góry przepraszam za błędy ortograficzne. 

Zaloguj się bądź zarejestruj aby zobaczyć ukrytą zawartość (image).

/emoticons/NoweV2_laugh.png" alt=":lol:" />

A zatem ...
Zacznę od tego, że warto bardzo często zapisywać grę. Często ludzie giną bez zapisu i tak na prawdę niestety cały czas poświęcony na grę idzie na marne. Zatem warto nałożyć na siebie że tak powiem limity po których zapisujemy grę np: co 5 minut, lub co każdą walkę. Jednak musimy się na to nastawić psychicznie w realu ( chodzi mi tu o to, żeby nie zapominać o zapisie ). Bo w grze nie wiele możemy z tym zrobić.

I. Zanim zaczniesz grę.

Powrócimy teraz do głównego wątku tego poradnika. Najczęstszym błędem popełnianym przez graczy jest głupie rozdawane PN (Punkty Nauki). Już na samym początku gry powinniśmy ustalić w jaki sposób będziemy grać. Może przedstawię kilka możliwych sposobów.

Walka w zwarci :

Broni Jednoręczna  - Zadaje mniejsze obrażenia, ale zwiększa prędkość ataku. Nie potrzebujemy ogromnej ilość siły.
Broni Dwuręczna     - Przeciwieństwo broni jednoręcznej.

Walka w dystansie: 

Łuk       - Zadaję mniejsze obrażenia, ale zwiększa prędkość ataku. Potrzebujemy do niej Zręczności.
Kusza   - Zadaję większe obrażenia tracąc na szybkości. Potrzebujemy do niej Siły
Magia   - Zadaję duże lub małe obrażenia w zależności od posiadanego kręgu magi. Ma wszelakie zastosowanie, pozwala na większą swobodę. Jednak                jest ograniczona do wybranych gildii oraz ilość many wykorzystywanej do jej użytku. Nie nadaje się dla Najemnika.

Jak widać pierwszą najważniejszą decyzją jest wybranie broni między bronią Jednoręczną lub dwuręczną. W zależności od tej decyzji wybieramy między łukiem a kuszą. Należy pamiętać, że wybierając Broni Dwuręczną warto wybrać kuszę. Gdyż  ich wymagania są pokrewne i będą się nawzajem uzupełniać wraz z rozwojem postać.
Natomiast zręczności może się przydać do zdolności złodziejskich. Warto wiedzieć, że okradając kogoś kieszonkowo dostajemy za nie Exp. Więc nie skreślajmy jej na samym początku ma w sobie duży potencjał. Już nie mówiąc o tym, że od 120 pkt. Zręczności dostajemy umiejętność Akrobatyka dzięki, której znacznie szybciej będziemy podróżować po mapie.
Pamiętaj, że sama siła lub zręczność bohatera nie wystarczy. Warto wyszkolić go w wybranej przez nas broni minimum do poziomu 50 %. Chociaż dzięki temu poradnikowi można z łatwością je uzbierać o czym wspomnę później.

II. Punkty Nauki (PN)

Co tu dużo mówić. Nie warto na początku gry wykorzystywać wszystkie bonusy. Typu mikstury,księgi itp. Im większa ilość pkt. Atrybutu tym większy koszt ich uzyskania. Zatem z tym najlepiej poczekać, aż ulepszenia postaci staną się w miarę drogie. O ile pamiętam nie dotyczy tego Punktów Życia.
Macie tu krótką rozpiskę kosztów atrybutów dla 1 Pkt Atrybutu !

Pkt. Atrybutu    Koszt PN
11-30                1 PN
31-60                2 PN
61-90                3 PN
90-120              4 PN
Powyżej 120     5 PN

Ta sama zasada obowiązuje w umiejętnościach posługiwania się bronią, tyle, że do 100 Pkt. Dzięki czemu najwięcej
możemy wydać 4 PN na 1 pkt.
Pamiętaj aby pozostawić sobie 15 PN na poznanie języków budowniczych. Dzięki, którym będziemy mogli uzyskać bonusy ze tabliczek.

III. Pieniądze.

Jest to kolejny problem graczy, który zwykle nie wiedzą jak rozwiązać. Według mnie chyba najprostszym sposobem jest zostanie Kowalem w grze. Wykonując prosty trick z portowym kowalem Carl'em można nieźle się obłowić. Natomiast dla osób, które uważają ten trick za oszustwo. Można wykupywać stal u kowala najemników. Lecz wymaga poświecenia większej ilości czasu oraz posiadania odpowiednio dużej kwoty pieniędzy.

Można także oczywiście uzbierać wybraną kwotę okradając innych ludzi. Jednak wiąże się z tym duże ryzyko przyłapania.  Mimo to dzięki tej metodzie możemy przy okazji zdobyć sporą ilość doświadczenia.

Nie będę mówił o innych metodach bo to jest jak najbardziej nie potrzebne, gdyż grając w grę sami sami znajdziemy inne sposoby
.
IV. Jak najlepiej wykorzystać uzbierane pieniądze.

Problem ten dotyka dużą ilość osób. W Gothic'u poza kupnem lepszej zbroi, miecza itp. Nie widzą innych możliwość wykorzystania złota. Lecz nie jest to do końca prawda. Dzięki złotu można dostać dość ciekawe bonusy. Najlepszym przykładem jest ofiara dla Magów Ognia. Dzięki błogosławieństwu kapłana otrzymujemy pewne bonusy w postać zwiększanej ilość PŻ (Punktów Życia), Manny, a nawet PN.
Nie jest to jedynym sposobem roztrwonienia pieniędzy. Jest dużo przydatnych przedmiotów, które można kupić. Dajmy na to Item Boska Moc Gwiazd. Kosztuje o ile pamiętam 1500 złota w zamian dostajemy około 10 manny. Nie mówiąc już o tym, że warto wykupić wszystkie jabłka w Mieście. Gdyż po zjedzeniu ich 50 dostajemy bonus w sile. Podobny bonus dostajemy z manna po zjedzenia 50 grzybów.

V. Położenie przydatnych przedmiotów

Niestety nie po polsku ponieważ nie jestem autorem tych map 

/emoticons/NoweV2_dry.png" alt="<_<" />

Rośliny :

Wyspa Khorinis

Zaloguj się bądź zarejestruj aby zobaczyć ukrytą zawartość (spoiler).

Mam nadzieje, że pomogłem choć trochę w ukończeniu gry. Jeśli masz jeszcze ciekawe inne porady dla graczy nie krępuj się i napisz o tym w komentarzu. Poradę i osobę która o niej powiedziała za mieszczę w poradniku

/emoticons/NoweV2_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.devicentrum.net/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Źródło:

Zaloguj się bądź zarejestruj aby zobaczyć ukrytą zawartość (link).

Edytowane przez TheMatteoPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę się napracowałeś przy tym temacie, kurde szacun

/emoticons/NoweV2_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.devicentrum.net/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
w przeciwieństwie do mnie, gdzie nie wykorzystuje żadnego źródła i wszystko odkrywam sam, przez co jest tak mało gówna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się bądź zarejestruj aby zobaczyć ukrytą zawartość (quote).

Czy ja wiem czy się napracowałem. Raczej tak średnio poświęciłem temu może max 3-4 h.  Z czego 1 h na poprawkę błędów itp. Więc 2-3 h czystego pisania i rozmyślania nad poradami. Chociaż i tak nie jestem zadowolony z tego poradnika. Czuje, że mogłem zrobić to lepiej 

/emoticons/NoweV2_mellow.png" alt=":mellow:" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

Ładowanie